Svet-Stranek.cz
KAVÁRNA U JEŽKA

Příběh naší kavárny:Prvorepubliková stylová kavárnička

Příběh naší kavárny

Jak to všechno začalo...
Už pěkných pár let před otevřením jsme si pohrávali s myšlenkou provozovat malou útulnou kavárničku. Tématikou nás nejvíce oslovily předválečné filmy - neuspěchaná doba dam s róbami a gentlemanů ve fracích. Když jsme po přestěhování do Kryštofova Údolí zjistili, že prostory po bývalé prodejně potravin vedle obecního úřadu jsou prázdné a tento objekt zbytečně chátrá, rozhodli jsme se vdechnout mu nový život...
Na jaře 2012 jsme se tedy dohodli se starostou a začala velká rekonstrukce. Jelikož tam před námi kdosi zkoušel provozovat krátce nějakou restauraci, tak jsme při převzetí našli prostory v úplně jiném stylu, než jsme potřebovali pro náš záměr. Vše šlo tedy kompletně pryč - starý barový pult, kachličky, podlaha, dveře... Postupem času se za velké finanční injekce a pracovního nasazení celé naší rodiny začal postupně rýsovat budoucí design. Truhláři nám citlivě vyrobili na míru starodávný dřevěný bar a kulaté kavárenské stolky, sehnali jsme typické osvětlení a litinová kamna. Největší starost nám asi daly židle - tonetky, ty jsou skoupené po kuse či dvou snad z celé republiky... Jelikož jsme naši kavárničku chtěli koncipovat do 30.let minulého století, patřilo k tomuto záměru i spousta dalších rekvizit a doplňků, které jsou dnes u nás k vidění. Pomyslnou třešničkou na dortu se staly nádherné závěsy, gramofon s troubou a také pravá prvorepubliková dřevěná kasa. V jednom rohu kavárny jsme vybudovali stylový dětský koutek se starodávnou školní lavicí a venku zase letní terasu s krajkovými slunečníky...
Po opravení venkovní omítky, posledních vnitřních úpravách, generálním úklidu a vybavení veškerým sortimentem jsme slavnostně otevřeli uprostřed léta 2012, na Údolskou pouť.
Náším konceptem bylo skloubit historii s gurmánskými zážitky, takže si u nás kromě jedinečné kávy z malé soukromé pražírny v Křižanech můžete pochutnat i na griliášovém poháru dle původní receptury, retro jahodovém koktejlu či domácím štrůdlu... Ve stálé nabídce máme točenou kofolu, plzeňský Prazdroj, tři druhy husté horké čokolády, pařížské trubičky GOFRE a rozpékáme také několik druhů křupavých panini. Vše se snažíme dělat kvalitně a s láskou tak, aby si hosté od nás odnášeli jedinečný a neopakovatelný zážitek.
Postupem času jsme vymysleli ještě řadu dalších vylepšení, jako např. tisk našich vlastních pohlednic, dvojjazyčné letáčky a také jsme v roce 2014 vydali vlastním nákladem malou brožurku o historii Kryštofova Údolí s mapkou a dobovými fotografiemi. Později jsme si také nechali vyrobit naše vlastní turistické vizitky a magnetky, pivovar Reichenberg nám exklusivně stáčí "Údolský" ležák... V průběhu let nás poctilo návštěvou i několik známých osobností a také si nás jako svoje zázemí zvolil natáčecí štáb velkofilmu o Lídě Baarové.
Interiér i sormitent postupem času neustále doplňujeme a vylepšujeme... A vzhledem k Vašim milým recenzím se nám to nejspíš daří :-)
Přijďte k nám posedět i vy, budete vítáni!

S úctou rodina Ježkova